Březen 2016

Before I die

23. března 2016 v 6:24 | christine |  Přemýšlím
Ahojte, rozhodla jsem se napsat článek, který už jsem viděla na ostatních blozích, ale opravdu se mi zalíbil. A to BEFORE I DIE. Rozhodla jsem se pojmout to trochu méně vážně, samozřejmě bych hlavně chtěla mít krásnou s zdravou rodinu, práci, která mě bude bavit, krásnej byt/dům... Ale to jsou takové věci, které si přejeme skoro všichni, dneska vám ukážu drobnosti, bez kterých bych svůj život mohla prožít, ale nezlobila bych se, kdyby mě v životě potkala...

Když jsem byla malá, jeden z mých největších snů bylo umět jezdit na koni. Teď už po tom až tak netoužím, ale chtěla bych splnit sen té malé holčičce, kterou jsem byla. Když si jen vzpomenu kolik různých knížek o koních jsem přečetla... Teď už jsem na ně tak trochu alergická, ale jeden čas jsem nečetla skoro nic jiného.

Navštívit Ameriku je jeden z mých největších cestovatelských snů. Chtěla bych vidět nejen nápis Hollywood, sochu svobody, ale třeba i Yellowstonský park a určitě bych našla ještě plno dalších míst. Takže Ameriko, těš se!

Prostě miluju vodopády, mohla bych se na ně dívat pořád. Teď si uvědomuju, že jsem to mohla zahrnout do předešlého bodu, ale rozhodla jsem se to dát zvlášť, protože vodopádů bych chtěla navšívit rozhodně víc.

Jednoho dne pro někoho udělám jako překvapení narozeninovou oslavu. Vím jak by to mně samotné udělalo radost, takže proč to nevyužít. Podle mě to potěší víc jak nějaké drahé dárky...

Dobře no, tak bez tohodle bych asi přežila, ale proč to nezkusit. Samozřejmě někomu kdo si to pořádně zaslouží a pak odkráčet na vysokých podptatcích jako královna :D

Jednou už jsme něco takového podnikli, ale měli jsme málo balónků, takže to rozhodně musím zažít znovu a mít pořádnou zásobu. A teď mě napadá, že zrovna todle není až tak nesplnitelné, takže to připisuju na seznam toho, co chci zažít todle léto!

Popravdě řečeno o tomdle jsem už přemýšlela tento rok, ale odradilo mě startovné a taky nevím jestli by mě rodiče pustili. Ale jednou se toho zúčastním!

Jestli něco miluju tak jsou to východ nebo západ slunce a moře. Strašně ráda vzpomínám na dovolenou u moře, kde jsem byla před dvěma rokama, kde jsem něco takového zažila. Ale vstali jsme jen jednou a to poslední den, doteď mě to mrzí, že jsem nešla vícekrát.

Miluju hvězdy a celkově jsem si teďka zamilovala tmu, dřív jsem se v ní bála a teď mě spíš uklidňuje. Minulé léto jsme s kamarádkou spaly u nás na zahradě ve stanu a vylezly jsme si před něj, lehly si na trávu a pozorovaly noční oblohu. Jo asi po půl hodině jsme hodně rychle zalezly zpátky, protože tam běžela myš, ale stejně to má svoje kouzlo.

Letadlem jsem letěla jen dvakrát a musím říct, že svého prvního letu jsem se opravdu bála, ale nakonec to nebylo vůbec tak hrozné jak jsem si myslela a po vzlétnutí jsem už strach neměla. Každopádně heelikoptéra musí být zase něco úplně jiného a kdyby mi let v ní někdo nabídl určitě bych se nebránila.

Co byste chtěly zažít vy?


Týden v kostce: dobrá nálada, nákupy a fotografování

19. března 2016 v 13:25 | christine |  Milý deníčku
Ahoj, nejdřív vám chci strašně moc poděkovat za komentáře u minulého článku, ani nevíte jak moc velkou radost mi udělaly. Pořád nevím, jestli ho nemám smazat, protože je na mě až moc otevřený, ale asi ho tady nechám. Musím říct, že jsem strašně vděčná za lidi co mám kolem sebe, protože bez nich bych všechno zvládala o hodně hůř. Takže vám tímto moc děkuju, i když většina z vás si todle nepřečte. Ten článek jsem psala, když jsem byla opravdu hodně smutná, ale celkově byl tendle týden moc fajn. No s KLUKEM se to vrací do starých kolejí, uvědomuju si, že je to špatně, ale... Nemám odvahu něco udělat, bojím se o něj přijít, na to je pro mě moc důležitý. Ale pryč od NĚJ! Dneska vám zase popovídám, jak jsem se měla v uplynulém týdnu. Další článek už mám připravený a pozor konečně to nebude deníček! :D


Měla jsem v pondělí na desátou, řeknu vám, kdyby to takhle bylo častěji, vůbec bych se nezlobila. Sice jsem o moc déle nespala a místo toho jsem asi hodinu smažila palačinky, ale stejně to bylo hezký ráno. Příde mi, že když ráno nemusím tolik spěchat a v pohodě stíhám je ten den hnedka lepší. Vzala jsem palačinky i holkám do školy a rovnou nasmažila i pro ségry, takže mi to chvilku trvalo, každopádně radost jsem jim udělala a to je hlavní :) Odpoledne jsem si pak ještě byla koupit bundu na běhání a pak už jsem s kamarádkama vyrazila na ten koncert, o kterém jsem se zmiňovala v minulém článku. Kdyby tam nebyl KLUK tak bych si ho vlastně moc užila, bylo to opravdu pěkné, i když je fakt že udržet dvě hodiny pozornost mi dělá celkem problém :D

V úterý jsem měla klasicky flétnu, poslední týdny mi to vůbec nejde, ale tentokrát jsem byla sama se sebou fakt spokojená. A ve středu jsme s mamkou vyrazily koupit mi ještě sportovní legíny. Jsem teď už fakt úplně vybavená, ale furt jsem se ještě úplně nezbavila toho kašle, takže se bojím začít zase s běháním, aby se mi to nevrátilo.

No a čtvrtek byl fakt bezvadnej. Odpoledne jsem vyrazila s kamarádkou ven, šly jsme do naší oblíbené kavárny na naprosto úžasnej dort a pak jsme se ještě šly podívat po obchodech. Jen tak mimochodem pořídila jsem si super svetr za 140 Kč a to původně stál 700 :D Bylo to fakt super, i když nad nějakejma našema vtípkama byste asi kroutily hlavou. A naprosto oprávněně :D :D

A pátek tak to byl pro mě celkem dost plný den. Po škole jsem si šla ještě sednout s kamarádkou do kavárny, známe se necelé dva roky a i když to v prváku nebylo špatné, tak teďka si rozumíme o dost víc. Potom už jsem měla sraz s mamkou a ségrama a vyrazily jsme k fotografce. Mamka už má delší dobu v hlavě, že by chtěla nějaké zajímavé fotky, já jsem se toho teda opravdu bála. Ale nakonec jsem zjistila, že to vůbec není špatný. Fotografka byla opravdu milá a já si to nakonec i užívala. Dokonce jsem se fotila i sama bez sester a i když jsem ještě neviděla finální výsledek, tak fotky úplně špatný nebyly. Pak pro nás přijel taťka a vyrazili jsme navštívit babičku s dědou.

Zjistila jsem, že mám o dost lepší náladu, když je krásně. Funguje to na mě úplně neuvěřitelně. Celkově jsem si tendle týden užila, fakt nemám ráda ty dny, kdy jen přijdu ze školy, zůstanu doma a zase se učím na další den. Každopádně teď to bude zase horší, protože učitelé nám teďka dali chvíli pokoj, ale už máme zas naplánováno asi milion písemek, takže se do toho budu muset zase pustit.

No nic já se loučím, jdu se učit biologii a odpoledne se chystám s holkama do kina.
Užívejte víkend :)

Co máte v plánu na neděli?


Už nemůžu!

14. března 2016 v 22:13 | christine
Zmatená. Ztracená. Zrazená.

Vím, že bych ho měla nechat jít, měla bych mu všechno říct a ukončit to. Říct mu, že mu děkuju za to, že mi změnil život v mnoha věcech k lepšímu i když do něj zanesl i ohromnou spoustu bolesti, slz a smutku.

Díky němu jsem se přestala tak moc stresovat ze školy, dokázal to on a ne moji rodiče a kamarádky které se o to tak snažily.

Díky němu jsem si chvilkama připadala výjimečná a konečně jsem si připadala sama se sebou spokojená.

Když si vzpomenu na to jak mě objal a jen mi zašeptal že mi to sluší, na to jak se vždycky usmál, když jsem šla na sraz s ním a on seděl v autě a čekal na mě, na to jak jsem se tolikrát usmívala do mobilu, když mi napsal že mě má rád, váží si mě, na to jak jsem potichu poslouchala jak mi přeje do telefonu na dobrou noc a nezapomene zmínit že mě má moc rád a že mi to slušelo.

Začala jsem díky němu víc poslouchat hudbu, dívat se na fotbal, kupu seriálu, nosit sukně, plést si copánky a asi bych těch změn našla o dost víc. Ale možná je ani nechci všechny vypsat, někde uvnitř se stydím za to, že jsem se nechala od někoho tak moc ovlivnit.

Teď po delší době zase cítím, že už dál nemůžu. Bylo to tak strašně náročné sledovat ho jak na koncertě sedí vedle ní, objímá ji, opírá si o ni hlavu, chytá ji za ruku, dává jí pusu. Měla jsem na to všechno krásný výhled, protože si sedli jen asi dvě řady před nás. Ne, nemyslela jsem si, že to bude až tak bolet, že si budu až tak moc strašně přát být na jejím místě.

Ale já už prostě nemůžu, nevydržím to, nechci todle dál prožívat!!!! A stejně někde uvnitř sebe vím, že až napíše, odepíšu mu a budu zase dělat jako nic, držet v sobě tolik pocitů a snažit se je potlačit. Vím to a nesnáším se za to, ale bojím se. Strašně se bojím něco udělat. Protože vím, že když mu to řeknu bude konec.

Není ten typ co by se mi vysmál. Byl by určitě strašně milý, jak to dokáže jen on ale ztratila bych ho. Už bychom se nemohli bavit, když bychom oba věděli, že v sobě potlačuju takové city, už je to tak těžký, když to vím já!

Končím, možná tendle článek zítra smažu a třeba si ho ani nikdo nepřečte. Ale teď ho zveřejním. Píšu ho v tom rozpoležení, kdy bych to dělat neměla. Nemám rozmyšlené jestli se vám až takhle chci otevřít. Pláču, ale stejně to nepomáhá.

Už prostě nechci!

Týden v kostce: nemoc, brigáda a hysterka

12. března 2016 v 22:29 | christine |  Milý deníčku
Ahoj, už se taky tak těšíte na jaro? Já úplně strašně, strašně moc... Nějak mi teď fakt začalo chybět sluníčko.
Tento týden byl pro mě takový zlváštní, nevím co se stalo, ale psali jsme jen dvě písemky a celkově byl ve škole celkem klídek a to je fakt hodně divný! Jen čekám, kdy si zase všichni učitelé vzpomenou a nahlásí nám písemky všichni najednou, protože to je prostě klasika.

Momentálně se snažím dostat se z pořádného nachlazení a opravdu mi není dobře. Nejhorší ale je, že si za to můžu sama a fakt mě to štve. V pondělí jsem byla totiž běhat a málo se oblíkla, takže mě hned začalo bolet v krku. Asi by to bylo v pohodě, ale ve středu jsem šla běhat znovu, i když jsem věděla, že je to blbost. Ale prostě jsem měla fakt chuť běžet.... Díky tomu jsem ve čtvrtek ve škole fakt trpěla, cítila jsem se blbě, byla jsem strašně moc unavená. No fakt jsem si myslela, že tam těch sedm hodin nevydržím. Hned jak jsem přišla domů šla jsem si na dvě hodiny lehnout a usla jsem opravdu hodně tvrdě. Taky jste vždycky tak zmatené, když se probudíte? Já když jdu spát odpoledne, tak mi pak vždycky trvá než se zorientuju :D

Ve středu jsem měla jen čtyři hodiny, protože zbytek nám odpadl, rozhodla jsem se volné odpoledne využít a něco upéct. Nakonec jsem po dlouhém rozhodování udělala kokosovou buchtu. A pozor! Barák jsem nepodpálila a dokonce mi ji všichni chválili :D Celkem mě to chytlo a chystám se co nejdřív vyzkoušet něco dalšího :D

V posledních dnech taky přemýšlím, že bych si zařídila brigádu na duben, květen a červen. Mám pocit, že mám teď nějak víc volného času a to mě vede k tomu, že ho trávím víc na noťasu nebo mobilu, takže i kvůli tomu o nějaké brigádě přemýšlím... Jsem fakt děsná, měla bych se jít zeptat do jednoho obchodu, protože vím, že tam někoho shánějí, ale jsem strašnej srabík a nerada jednám s cizíma lidma, takže to furt odkládám. Ale v pondělí tam fakt zajdu! Slibuju!

Taky jsem na sebe naštvaná, protože jsem zjistila, že jsem na KLUKOVI závislejší než jsem si myslela. Ve čtvrtek jsme si totiž psali a on mi psal, že si dneska nebudem volat, protože je opravdu unavenej, ale že další den mi zavolá. No a v pátek mi ani nenapsal. Bože, byla jsem z toho fakt špatná, dokonce jsem byla kvůli němu i dlouho vzhůru... No někdy kolem jedný jsem si řekla, že to nemá cenu a přiznám se vám, že jsem kvůli tomu i brečela. Bylo to fakt zvláštní, protože se stává fakt málokdy, že bychom si za den nenapsali ani jednu zprávu a vlastně si i skoro každý den voláme.... Jsem fakt děsná, protože jsem si rovnou začala říkat, že už na mě kašle a i jsem přemýšlela, jestli se nemohl kvůli něčemu naštvat. Každopádně to byla samozřejmě blbost, v sobotu se za mnou na chvíli stavil a říkal mi, že byl až do noci někde s děckama z výměnného pobytu, co u něj teď jsou a když přijel domů, že šel hned spát, protože další den ho čekaly testy. Takže záhada vysvětlena a já jsem byla opět zase jen zbytečně hysterická :D

Pomalu začínám usínat takže článek asi raději ukončím, i když spát se ještě rozhodně nechystám... Přeju vám krásnou neděli a ať dobře vykročíte do nového týdne.

Pohodový víkend: rodina, narozeniny a splněný úkol

8. března 2016 v 6:32 | christine |  Milý deníčku
Ahoj, mám fakt problém začínat články a jak jsem si všimla i na jiných blogách, nejsem jediná, která se s tím trápí :D No co bych vám řekla? Ve stručnosti, bude to zase deníček, jako vlastně většina mých článků :D


Jak jste si užily víkend? Já parádně! Nevím proč, ale neměla jsem minulý týden moc dobrou náladu. Ani jsem k tomu neměla důvod, ale nějak jsem se prostě necítila dobře. Zlepšilo se to už v noci ze čtvrtka na pátek, kdy jsem si přes hodinu volala s KLUKEM a bylo to strašně super :) V pátek odpoledne u mě pak byly kamarádky, máme takovou tradici, že se každý pátek scházíme, takže to bylo jako vždycky fajn.

V sobotu jsem vstávala opravdu pozdě a odpoledne jsem pak strávila s rodinou, šli jsme se projít a po dlouhé době to zas bylo všechno super, popovídali jsme si a cítila jsem se s nima fakt dobře. Poslední dobou spolu moc času netrávíme a tím víc si chvíle s nima, když se zrovna nehádáme, užívám.... Pak jsem si šla ještě sama zaběhat a tentokrát jsem si to fakt užila a fakt si u toho tak nějak duševně odpočinula. Teď bych klidně vyběhla znova, ale je už celkem pozdě, takže si budu muset nechat zajít chuť. Večer jsem se nějak sekla u chemie, myslela jsem, že to budu mít hned hotový a najednou za mnou přišla mamka, že je půl dvanáctý tak ať už jdu spát. No k spánku jsem se dostala až v jednu, protože jsem si ještě četla a pak volala s KLUKEM, zase :D

No a neděle byla opět moc hezká. Dopoledne jsem si ještě dodělávala věci do školy, myslela jsem, že nic nemám a nakonec jsem u toho zase zůstala několik hodin... A potom jsem přáli mamce k narozeninám a taťka udělal slavnostní oběd. Ten den jsem snědla tak strašně moc jídla, že se fakt divím, že pořád ještě projdu dveřma :D Odpoledne jsme jeli k babičce, kde to bylo fajn, mamka zase chytla takovou bláznivou náladu, takže jsme tam blbly jak dvě malý holky. Pak se mi všichni smáli, protože se mě mamka ptala, jaký mám heslo na mobil a já jí to řekla... Dívala se na nějaký fotky, co jsem jí předtím ukazovala a já si najednou uvědomila, že tam mám vyscreenovaný zprávy od KLUKA, tak jsem se úplně zděsila a vzala jse jí ho.

A pozor v neděli jsem si taky změnila profilovku na facebooku. Já vím, že vám to přijde jako blbost (a taky že je), ale chystám se k tomu už asi rok a furt jsem se k tomu nedokopala. Takže jsem se naštvala a prostě si ji změnila, bože fakt to nesnáším. A víte co je sranda? Že mi s výběrem a úpravou fotky pomáhala mamka, která facebook fakt nesnáší. Ale úkol splněn a já mám snad zas na dva roky pokoj :D

No jak vidíte, víkend jsem si užila. Konečně jsem se s rodinou jen nehádala, ale strávili jsme společně krásné dva dny. Článek píšu v neděli večer, ale zveřejním ho asi později. Každopádně vám teď můžu říct, že jsem plná energie a těším se na nový týden. Takhle bych se chtěla cítit po každém víkendu...

JAK JSTE SI UŽILY VÍKEND VY?


ÚNOR 2015

5. března 2016 v 13:41 | christine |  Jak jde čas
Ahoj, tak tady dneska mám další článek, tentokrát o měsíci ÚNORU, fakt jsem se na tendle článek těšila, ráda se zpětně podívám, co jsem v uplynulém měsíci prožila. Pamatuju si, že jsem minulý rok psala, že únor nemám ráda, protože se nic neděje, ale tento únor byl celkem fajn měsíc, i když jestli jste četly minulý článek, víte, že tam bylo i pár problémů...


5 NOVINEK
1. V únoru jsem měla jarní prázdniny, které jsme si fakt užila a pořádně si odpočinula... Minulé jarní prázdniny byly fakt hrozné, protože celá rodina onemocněla a úplně si pamatuju, jak jsem měla špatnou náladu. Jeden z nejlepších dnů bylo úterý, protože jsem s kamarádkou šla do divadla na Romea a Julii. V divadle jsem nebyla už strašnou dobu a todle bylo fakt moc pěkné představení.
2. Minulý Valentýn jsem strávila v posteli s horečkou a tendle jsme vyrazily s kamarádkama ven. Zašly jsme si na kafe, pak šly k jedné a kamarádce a večer jsme zakončily asi sedmikilometrovou procházkou, protože jsme šly kamarádku vyprovodit domů. Nebylo to asi úplně zodpovědné, protože už byla fakt tma, ale zvládly jsme to a byla to sranda.
3. V únoru jsem byla také poprvé na hokeji. Šla jsem tam s kamarádkou, která na hokej chodí častějc a trochu jsem se bála, že ses budu ztrácet, ale nakonec to bylo fajn a klidně bych šla někdy znovu.
4. Únor byl ve znamení fotbalu dohromady jsem viděla asi šest zápasů a fakt mě to chytlo. Nikdy bych nevěřila, že by mě todle mohlo bavit, ale i díky KLUKOVI koukám moc ráda.
5. I když jsem to neplánovala i v únoru jsem byla na dvou plesech. O tom jednom mám článek (ZDE) a ten jsem si moc užila. Druhý byl už trochu slabší, hlavně kvůli špatné kapele, ale i tak jsem ráda, že jsem šla. Ale teď už se na žádný ples nechystám, takže zas další sezonu...

KNIHA:
První (Selekce)
Konečně jsem asi po víc jak roce dočetla triologii Selekce a můžu vám ji jen a jen doporučit. Je to jedna z mála sérií, kde mě poslení díl nezklamal a naopak byl asi i nejlepší ze všech tří dílů. Knížku jsem přečetla asi za dva dny a byla jsem do ní opravdu začtená, takže pokud máte rády romantické knížky s trochou fantasy určitě se na ni mrknětě.

SERIÁL:
Mentalista
Fakt se stydím, ale za únor jsem nekoukla ani jeden film, ale spoustu seriálů. Viděla jsem druhou sérii Případů prvního oddělení, skoro jsem dokoukala Once upon a time (chybí mi tři díly, které musím určitě zkouknout, protože už mají vydávat další) no a konečně jsem dokoukala Mentalistu. Je to můj první seriál, který jsem dokoukala úplně celý a jsem z něj opravdu nadšená. Dobře, sedmá série už byla kromě pár dílů trochu slabší, ale celkově to je úžasný seriál... Nemyslela jsem si, že mě to tak chytne, ale Patricka jsem si úplně zamilovala a celkově tendle seriál zbožňuju a určitě se na něj někdy v budoucnu chci kouknout znovu. No a teď jsem se začala dívat na Dr. House a první díly se mi moc nelíbily, ale teď se to jen zlepšuje a začínám do toho být zase strašně zažraná :D

NÁKUPY:
Boty Nike Dart 11 (ZDE)
Normálně vám tady asi nechci ukazovat, co jsem si kdy koupila, ale do tědle bot jsem se tak trochu zamilovala. Už delší dobou jsem si chtěla nějaké tenisky a todle byla láska na první pohled. Třeba i díky nim začnu častěji běhat, jak už si dlouho slibuju :D

A JAKÝ BYL VÁŠ ÚNOR?